Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Troszkę basu do O1 kombi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Michał G, Mamy XXI wiek. Są na rynku samoprzylepne taśmy/maty dekarskie. Nawet kolory można wybierać I właśnie takich używamy do wygłuszania. Przeważnie są to Tytan lub Soudal
    Alfee
    Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
    Kawasaki ER5 :-)

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez alfee
      Przeważnie są to Tytan lub Soudal
      i przeważnie nie śmierdzą :diabelski_usmiech

      czasem trafia sie śmierdzący klej.

      Komentarz


      • #53
        to dobrze że jest materiału budowlanego pod dostatkiem. a jak w tych taśmach z twardością? jak one sie mają do mat wygłuszających? pytam bo ostatnio kupiłem paczke mat audio i jeszcze nie przykleiłem.

        Komentarz


        • #54
          kup dynamata extreme
          Radio: C90r+XDP210EQ
          Kable:Opt,Skyline,50 mm
          Wzm:XES M1+FP 1.800
          Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

          Komentarz


          • #55
            Zamówiłem głośniki i dystanse z powe.pl, mam już uszczelniającą matę dekarską i zabiorę się za drzwi.
            Zastanawiam się nad tym, jak zakryć ten największy otwór technologiczny - samą matą, czy jakiś materiał (sklejka, plastik) i go przykleić (zakleić)..
            -= BXE Power =-

            Komentarz


            • #56
              Co bys nie wymyslil pamietaj ze kieszen w tapicerce drzwi troche wchodzi w ta dziure.
              Mozna zrobic odlew z zywicy - dosc dobrze spelnia swoje zadanie tylko trzeba pamietac zeby byl lekko wklesly
              Forum - Octavia Club Polska

              Komentarz


              • #57
                Moj kamyczek do tematu

                Ja tez dlugo sie wahalem z wygłuszeniem drzwi i w koncu powierzylem wszystkie 4 do wytłumienia mata i do tego doszly specjalne dystanse pod O1 z powe.
                Mam tylko zgryza.
                Nie miałem okazji sprawdzić przed całą akcją jednej rzeczy. Otóż po dosyć dużym opadzie deszczu mam mokrą uszczelkę otworu drzwi (stoi w niej woda)... a i czasem nawet pocieknie do środka.
                Nie ma tak przy myciu karcherem i przy mniejszym opadzie.
                Ktoś to może doświadczył u siebie?
                Combi 1.9TDI

                Komentarz


                • #58
                  marqz, drut w rękę i udrożnij otwory odpływowe od dołu drzwi, w ferworze walki mogły zostać zaślepione lub przynajmniej częściowo przytkane
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #59
                    Nexus. Dzięki za odpowiedź. Oczywiście zrobię jak mówisz przy najbliższej okazji ale
                    Mam podejrzenie że to nie to.
                    Drzwi oklejał doświadczony "serwisant" dokładnie wiedział o dziurach itd itp.
                    Wydaje mi się, że otwory są drożne.
                    Nie rozumiem za bardzo którędy ta woda się tam dostaje.
                    Nie pamiętam teraz ale te otwory są chyba na wysokości - za uszczelką na zewnątrz?
                    Czyli woda powinna wypływac na zewnątrz. Tymczasem to pozornie wygląda tak jakby płynęła pod tapicerką i próbowała wypływać na zewnątrz co oczywiście jest bdurą bo to przecież przeczy rozsądkowi i teorii.
                    Combi 1.9TDI

                    Komentarz


                    • #60
                      kozi1987 dzięki za przypomnienie, faktycznie zapomniałem o tym że kieszeń boczka wchodzi w otwór technologiczny.
                      Tak sobie pomyślałem, żeby te wklęsłe zaślepki zrobić z blachy miedzianej, oczywiście wyklejonej dwustronnie matą - jest na tyle miękka, że da się ją kształtować. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

                      pozdrawiam
                      -= BXE Power =-

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez marqz
                        Nie rozumiem za bardzo którędy ta woda się tam dostaje.
                        Moze wycieka ci woda przez/po glosnik(u) :roll: U mie tak sie dzieje w drzwiach pasazera, a powod tego jest jeden nie zrobilem daszka nad glosnikiem.
                        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                        Komentarz


                        • #62
                          Hej.
                          Zgoda. Nie zrobiłem daszka nad głośnikiem. Może to był błąd
                          Ale dlaczego tak się dzieje również w tylnych drzwich bez głośników ?
                          Combi 1.9TDI

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez marqz
                            Hej.
                            Zgoda. Nie zrobiłem daszka nad głośnikiem. Może to był błąd
                            Ale dlaczego tak się dzieje również w tylnych drzwich bez głośników ?
                            Jak otwory nie sa zapchane, to pewnie cos maty nie dokladnie sa zaklejone, bo nie ma opcji przy dobrze naklejonej macie aby woda przez nie sie wlewala do srodka auta :roll:
                            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                            Komentarz


                            • #64
                              hm.. no i tu jest problem. bo wydawało mi się, że ten co robił dociągał dobrze te maty widzialem sam jak to robił...
                              No i teraz problem. Jak wykryć problem bez zdzierania... lac wode na szybę i patrzeć przy otwartych drzwiach?
                              Combi 1.9TDI

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez marqz
                                hm.. no i tu jest problem. bo wydawało mi się, że ten co robił dociągał dobrze te maty widzialem sam jak to robił...
                                No i teraz problem. Jak wykryć problem bez zdzierania... lac wode na szybę i patrzeć przy otwartych drzwiach?
                                Moglbys rozwinac mysl "dociagal dobrze maty" ?
                                Ogolnie po wyklejeniu srodka drzwi matami tzreba ladnie zakleic otwory technologiczne w drzwiach, dobrze jest uzyc po tym opalrki i zalozyc boczek.
                                Ja na twoim miejscu to bym zdjol boczek i popatrzyl czy cos sie nie odkleilo, sprawdzil miejsca przy kablach itp.
                                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Samiec
                                  Zamieszczone przez marqz
                                  hm.. no i tu jest problem. bo wydawało mi się, że ten co robił dociągał dobrze te maty widzialem sam jak to robił...
                                  No i teraz problem. Jak wykryć problem bez zdzierania... lac wode na szybę i patrzeć przy otwartych drzwiach?
                                  Moglbys rozwinac mysl "dociagal dobrze maty" ?
                                  Ogolnie po wyklejeniu srodka drzwi matami tzreba ladnie zakleic otwory technologiczne w drzwiach, dobrze jest uzyc po tym opalrki i zalozyc boczek.
                                  Ja na twoim miejscu to bym zdjol boczek i popatrzyl czy cos sie nie odkleilo, sprawdzil miejsca przy kablach itp.
                                  Rozwijam:
                                  - na każde drzwi poszły dwa kawałki maty jak dobrze pamiętam (srebrna z tą "gumą do żucia" pod spodem jak ja to nazywam). Został oklejony środek dokładnie tak samo jak było to zrobione ta oryginalną folią. Czyli jedynym otworem (prześwitem) który został to chyba tylko ten od cięgna klamki.
                                  Hm...
                                  chyba będe musiał spojrzec na to dokładnie (zdejmę na próbę tylny boczek i oglądnę to sobie).. może przy okazji poleję to wodą.
                                  Combi 1.9TDI

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X